Kategorie: Biznes / Praca
Forum: Praca - porady (49486 postów)
założyciel: WP.PL | moderator: WP.PL | data utworzenia: 2008-03-25 10:47

Temat: najskuteczniejsze portale pracy (32 posty)
autor: ~zuzu
~zuzu
Liczba wpisów: ?
Na forum od: ?
  zaproś do znajomych
 obserwuj profil
 zobacz wizytówkę
2009-08-25 12:30 Temat: (32 posty)

najskuteczniejsze portale pracy

śledzicie, gdzie macie największą skuteczność? bo ja, zainspirowana kiedyś postem na forum, zaczęłam śledzić, skąd mam najwięcej odpowiedzi pozytywnych/negatywnych i okazuje się, że nie zawsze duży portal jest dobry... np. gazetapraca jest taka sobie pod tym względem, niby dużo ofert a nikt nie odpowiada... trochę lepiej jest z pracuj i infopracą,ale zaskoczyło mnie, że najwięcej odpowiedzi miałam z... jobexpress.pl. Znajoma mówiła mi, żebym się tam zarejestrowała, zrobiłam to i faktycznie jest nieźle. Zastanawiam się, jak oni to robią, że mają taką skuteczność... ktoś ma swój własny i prywatny ranking portali i odpowiedzi z nich i może potwierdzić/obalić moje "badania"?

odpowiedz
Sortuj według:
  • ~zuzu, 2009-08-25 12:30
    najskuteczniejsze portale pracy

śledzicie, gdzie macie największą skuteczność? bo ja, zainspirowana kiedyś postem na forum, zaczęłam śledzić, skąd mam najwięcej odpowiedzi pozytywnych/negatywnych i okazuje się, że nie zawsze duży portal jest dobry... np. gazetapraca jest taka sobie pod tym względem, niby dużo ofert a nikt nie odpowiada... trochę lepiej jest z pracuj i infopracą,ale zaskoczyło mnie, że najwięcej odpowiedzi miałam z... jobexpress.pl. Znajoma mówiła mi, żebym się tam zarejestrowała, zrobiłam to i faktycznie jest nieźle. Zastanawiam się, jak oni to robią, że mają taką skuteczność... ktoś ma swój własny i prywatny ranking portali i odpowiedzi z nich i może potwierdzić/obalić moje "badania"?

zgłoś do moderacji
    • ~luca22, 2014-07-17 11:02
      Odp.: najskuteczniejsze portale pracy

Nowym portalem tego typu jest oferty.pracosfera.com. Niedawno go odkryłem. Miałem fart, bo akurat trafiłem na ofertę roboty dla kogoś z moim wykształceniem, czyli lakiernika. Ogólnie widziałem, że jest tam trochę ofert dla ludzi z jakimś konkretnym fachem w ręku – brukarzy, mechaników itd.

zgłoś do moderacji
    • ~mietka, 2014-06-12 16:06

ja mogę ocenić tylko po własnych doświadczeniach i jeśli ktoś szuka pracy w hotelu to polecam portal http://www.hrcs.pl/c176,oferty_pracy.html

zgłoś do moderacji
    • ~mietka, 2014-05-22 13:11

moim zdaniem warto korzystać z każdej możliwości znalezienia pracy, więc polecam takie portale firm rekrutacyjnych. Ja tak znalazłam już druga pracę. Teraz pracuję jako pokojowa w hotelu i jeśli ktoś z Was szuka pracy w hotelu to ja swoją znalazłam tu http://www.hrcs.pl/c176,oferty_pracy.html

zgłoś do moderacji
    • ~magda, 2009-08-27 17:24

Polecam internetową wyszukiwarkę pracy Careerjet: http://www.careerjet.pl

zgłoś do moderacji
    • ~robert, 2014-03-17 15:26

ja korzystam głównie z portali pracy typu meega.pl , łatwo szybo i przyjemnie polecam

zgłoś do moderacji
    • ~pracait, 2014-01-20 20:01

Na portalu Pracodawcy.info jest też sporo nowych ofert pracy w Polsce i za granicą, dodatkowo osoby poszukujące pracy mogą publikować własne ogłoszenia.

zgłoś do moderacji
    • zlotko_84 , 2009-08-26 11:20

no ciekawe... jeszcze się tam nie rejestrowałam, więc nie mam pojęcia jak jest z tą ilością ofert. zarejestruję się i chyba też zacznę śledzić swoją skuteczność - przynajmniej wyeliminuję z szukania te portale, które nic mi nie dają.

zgłoś do moderacji
      • ~pracoholik niespełniony, 2009-09-17 11:00

Tak, sprawdzałem kiedyś jak wypada skuteczność różnych portali w stosunku do siebie. :) Dodam od razu, że wyniki nie wpłynęły w żaden sposób na sposób poszukiwania przeze mnie pracy - dalej szukam wszędzie. :))) Jak się okazuje, duże portale nie zawsze są takie skuteczne, jak małe. Na infopracy jak czasem jest 1000 kandydatów na jedno miejsce, to raczrej mała szansa, że w ogóle się do ciebie odezwą. Na pracuju nie wiem, jak jest z ilością kandydatów, ale odzew mam chyba najlepszy jeśli chodzi o duże portale. Z tym szałem na Jobexpress bym nie przesadzał, ale faktycznie coś w tym jest - z innych małych portali raczej nikt się do mnie nie odzywa, a z Joba kilka razy dostałem nawet odpowiedź, że rekrutacja na dane stanowisko już się zakończyła i że dziękują za aplikację. :)) Fajna sprawa w sumie. :)))

zgłoś do moderacji
      • ~kamil, 2014-01-15 15:21

Ja zdecydowanie na gowork.pl tam jest faktycznie najwiecej nowych ogloszen, maja tez ciekawe opinie warto sprawdzic przed tym jak sie zacznie prace, mozna dowiedziec sie wiele ciekawych rzeczy hehehe

zgłoś do moderacji
    • ~aviator, 2009-09-03 11:14

wiesz co nie zauwazylem jakos zeby jobexpress pod tym wzgledem byl lepszy od innych, wszystko zalezy od oferty. na jedna sie odpowiada na inna nie, tyle. natomiast fakt faktem, jest niezly -przede wszystkim nie ma na nim takiego burdelu jak na innych portalach gdzie jest po tysiac takich samych ofert. fajne jest tez tworzenie pdfa bez logo portalu -mam dzieki temu schludne cv w pdfie bez wysilku. mam nadzieje ze wkrotce sie bardziej rozwinie, bo zapowiada sie obiecujaco.

zgłoś do moderacji
    • ~Szukający pracy, 2013-09-20 13:20
      Poszukiwanie pracy

W Polsce poszukiwanie pracy bez znajomości jest farsą !!!

Byłem ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Menadżera ds. sprzedaży. Osoba rekrutująca prowadziła ze na rozmowę przez pół godziny wypytując o metody działań jakie chcę wdrożyć do firmy, zaproponowała abym przesłał e-mailem biznes plan i ew po jego analizie mogę być zatrudniony. To są metody polskiego "biznesu: - bezczelna próba wykorzystania potencjału za darmo!!!!.

Na koniec spotkania dowiedziałem się, że jedyną formą zatrudnienia jest konieczność założenia własnej działalności gospodarczej przeze mnie a wynagrodzenie będzie płacone od efektów sprzedaży (%). Stawiając pytanie "SzP."uprzedziła, że na tym pytaniu często spotkanie dobiega końca. Czemu mnie to nie dziwi (teraz)

Co to w ogóle jest!? Jeżeli byłbym zainteresowany założeniem firmy to nie szukałbym pracy.

Czy są jakiej wymogi prawne co do wymagań ze strony firm zatrudniających w Polsce? Czy jest w tym kraju w ogóle jakieś prawo????

Jestem rozczarowany!

Firmom wydaje się, że wielkim szczęściem jest u nich pracować a nie mają bladego pojęcia jak powinna wyglądać rozmowa z potencjalnym pracownikiem. KOMPLETNY brak zasad i klasy biznesowej, częstują wodą w plastikowym kubku i rozmowa odbywa się w pomieszczeniu o powierzchni 4 m 2 bez okna. ŻENADA!!!

Osoba rekrutująca miała nieumyte zęby, pozostały resztki jedzenia po drugim śniadaniu, robiło mi się nie dobrze.

Gdzie szukać pracy w tym kraju, kraju absurdu?

zgłoś do moderacji
    • ~Eded, 2013-09-14 13:14
      Rekrutacja online - ankieta

Witam,

Przygotowuję pracę magisterską na temat „Rekrutacja online”. W celu efektywnego zrealizowania powyższego tematu przeprowadzam ankietę będącą źródłem informacji, które zostaną zawarte w mojej pracy dyplomowej. Uprzejmie proszę o wypełnienie poniższej ankiety i udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania. Poniższa ankieta ma charakter anonimowy i zostanie wykorzystana jedynie dla celów przygotowania mojej pracy magisterskiej.

Serdecznie dziękuję za pomoc.

http://www.interankiety.pl/interankieta/79554bca684bad490eeae7f22bd7e607.xml

zgłoś do moderacji
    • ~Weronikaaaa, 2013-07-03 17:23

Ciężko się nie zgodzić z ta opinia na temat duzych portali. Z własnego doświadczenia wiem jak ciężko o odzew aplikując na oferte wraz z setką innych osób:/ Dlatego sama zaczęłam korzystac w tych mniejszych, mniejszy rozgłos i co za tym idzie mniejsza konkurencja. Polecam szczególnie 2 sprawdzone portale na które regularnie wchodzę: jober.pl i mitula. Życze powodzenia wszystkim poszukującym!

zgłoś do moderacji
    • ~Cytryna, 2010-05-28 10:13

Witam

Jako osoba pracująca w różnych w firmach rekrutacyjnych, HR nie raz korzystałam z różnych serwisów pracy.

W chwili obecnej portale z jakich korzystam przy szukaniu pracowników, orientowaniu się w nowych ofertach to pracuj.pl, gowork.pl

Ten pierwszy ostatnio ku mojemu zdziwieniu wkroczył na rynek seriali tasiemców !!!!

Jakie było moje zdumienie gdy oglądając m jak miłość ( i proszę tu bez uszczypliwości) jeden z bohaterów otworzył komputer i stronę pracuj.pl. I ten głupi tekst "mój kolega dzięki temu portalowi znalazł pracę".

Ja rozumiem trzeba się promować, reklamować itp no ale niedługo z lodówki będzie mi wychodziło masło z etykietą pracuj.pl

Każdy walczy o klienta jak może ale taka reklama to trochę mało poważnie wygląda w przypadku tak dużej firmy jak pracuj.pl

Gowork.pl firma z dużym potencjałem szybko się rozwija i można liczyć na jakieś konkretne oferty.

Szukałam dzięki nim pracowników i współpraca przebiegała w porządku.

Sama dzięki ich portalowy znalazłam pracę także, można powiedzieć że dzięki nim robię to co robię czyli rekrutuje i szukam pracowników.

Z infopraca.pl i praca.pl czy job.pl korzystałam ale nie spełniały jakoś moich oczekiwań i były na słabszym poziomie jak dla mnie.

Strony internetowe jakoś mało konkretne nie przekonały mnie.Może jeszcze kiedyś się jeszcze do nich przekonam.

zgłoś do moderacji
      • ~kasia, 2013-04-02 13:21

Witaj, sprawdź Dreamwork.pl sa chyba na rynku bardzo krótko ale mają potencjał, na stronie mają fajny system dla pracodawców który pozwala na zarządzanie aplikacjami - mi się to bardzo przydało :) nie trzeba drukować CV ( co zawsze mnie wkurzało ) - wszystko mam w jednym miejscu i mozna ustalać godziny i daty spotkania z kandydatami co bardzo ułatwia prace w dziale hr.

zgłoś do moderacji
      • ~Zuzka, 2013-04-03 11:16

przez poł roku szukałam pracy na portalach typu pracuj.pl praca.pl czy gazeta praca i maja same ogloszenia dla kierownikow , dyrektorów a dla przecietnych specjalistów nie ma pracy :( albo jak są to wymagania sa takie ze głowa boli. Zajrzyjcie sobie na dreamwork.pl polecam ten portal , po dwoch tygodniach znalazłam prace dzieki :)))) !!!!

zgłoś do moderacji
      • ~anula, 2013-05-24 12:33

Hej, ja polecam portal: praca.money.pl. Bardzo szybko znalazłam ofertę pracy, a ponad to łatwo szuka się ofert. I są tam oferty z różnych serwisów.

Polecam ! :)

zgłoś do moderacji