Kategorie: Styl życia / Kobieta
Forum: Zdrowie (4838 postów)
założyciel: WP.PL | moderator: WP.PL | data utworzenia: 2008-03-18 14:42

Temat: Czy ktoś użytkuje Enabio w domu? (67 postów)
autor: ~Kunegunda Frojd
~Kunegunda Frojd
Liczba wpisów: ?
Na forum od: ?
  zaproś do znajomych
 obserwuj profil
 zobacz wizytówkę
2009-08-28 18:27 Temat: (67 postów)

Czy ktoś użytkuje Enabio w domu?

Witam wszystkich na forum Materacu Enabio. Mam na imię Kunegunda. Wiem wiem to dziwne imię. Ale do rzeczy. Mam chęć wymienić się doświadczeniami z innymi użytkownikami materaca MM 239 Enabio firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Wcześniej jednak kilka słów o sobie. Jestem emerytowanym lekarzem. Dzieci z braku czasu dla swojej matki oddały mnie do domu spokojnej starości. I kiedy tu trafiłam mój świat sie zawalił. Wydawało mi się, że to juz koniec. Że to najgorsze co mogło mnie spotkać. Ale okazało się, że moje obawy były nieuzasadnione. Mam tu mnóstwo przyjaciół. Ludzi z różnych z zakątków polski, różnych profesji i różnych osobowości. jednym słowem nie taki diabeł straszny...... Pomagam białemu personelowi w jego pracy. Kilka miesięcy temu nasz ośrodek został wyposażony w materace do rehabilitacji Mm239 Enabio. Na początku nikt specjalnie sie tym nie przejął , ale z czasem coraz więcej pensjonariuszy naszego ośrodka rozpoczęło zabiegi na tym sprzęcie. I sie zaczęło. Najpierw niewinnie od drobnych komentarzy na korytarzu. Potem tematem zainteresował się nasz rehabilitant. Teraz w ośrodku pracuje 9 materacy Enabio ( zaczynaliśmy od dwóch) i dziś trudno znaleźć kogokolwiek kto nie korzysta z tych zabiegów. A jest nas 138 osób.

To co mnie zainteresowało to reakcje ludzi po masażach na materacu Enabio. Moja lokatorka, Marzena od kilku lat narzekała na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Po trzech miesiącach masaży problem ten jest wyraźnie mniejszy. Bywają dni, że w ogóle nie musi korzystać z pampersów.

Inny ciekawy przypadek miał miejsce z moim ulubionym partnerem do brydża, Antonim. Jest cukrzykiem i bierze sporo leków aby cukier utrzymać na wodzy. Do swojej profilaktyki dorzucił zabiegi na materacu i okazało się że cukier zmniejszył się znacząco . I ten stan rzeczy sie utrzymuje. I to mnie chyba przekonało do tych zabiegów ostatecznie.

Mam tu również przypadki z opuchliznami nóg, szumami w uszach itp. Sprawdziłam fora internetowego i moje przypuszczenia sie potwierdziły. Okazało sie bowiem, że w Polsce jest mnóstwo ludzi korzystających z materaca Enabio. Ludzie piszą na różnych forach, swoje spostrzeżenia ale nikt nie zadbał o to aby to żebrać do kupy i stworzyć jeden , solidny portal o tym sprzęcie. I właśnie ja dziś postanowiłam to zmienić. Mam sporo doświadczenia z materacem Enabio. Pracuje z nim od wielu miesięcy i " testuje" na wielu chorych w wieku 65+. I chętnie wymienię się swoimi spostrzeżeniami z innymi użytkownikami. Jestem lekarzem i to że kończyłam studnia w czasach Gomułki, nie znaczy w cale że nie mogę pomóc. Właściwie nie mam nic innego do roboty. Zachęcam wszystkich do pisania na tym forum o swoich spostrzeżeniach z używania materaca Mm239 Enabio. Kunegunda Frojd

odpowiedz
Sortuj według:
  • ~Kunegunda Frojd, 2009-08-28 18:27
    Czy ktoś użytkuje Enabio w domu?

Witam wszystkich na forum Materacu Enabio. Mam na imię Kunegunda. Wiem wiem to dziwne imię. Ale do rzeczy. Mam chęć wymienić się doświadczeniami z innymi użytkownikami materaca MM 239 Enabio firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Wcześniej jednak kilka słów o sobie. Jestem emerytowanym lekarzem. Dzieci z braku czasu dla swojej matki oddały mnie do domu spokojnej starości. I kiedy tu trafiłam mój świat sie zawalił. Wydawało mi się, że to juz koniec. Że to najgorsze co mogło mnie spotkać. Ale okazało się, że moje obawy były nieuzasadnione. Mam tu mnóstwo przyjaciół. Ludzi z różnych z zakątków polski, różnych profesji i różnych osobowości. jednym słowem nie taki diabeł straszny...... Pomagam białemu personelowi w jego pracy. Kilka miesięcy temu nasz ośrodek został wyposażony w materace do rehabilitacji Mm239 Enabio. Na początku nikt specjalnie sie tym nie przejął , ale z czasem coraz więcej pensjonariuszy naszego ośrodka rozpoczęło zabiegi na tym sprzęcie. I sie zaczęło. Najpierw niewinnie od drobnych komentarzy na korytarzu. Potem tematem zainteresował się nasz rehabilitant. Teraz w ośrodku pracuje 9 materacy Enabio ( zaczynaliśmy od dwóch) i dziś trudno znaleźć kogokolwiek kto nie korzysta z tych zabiegów. A jest nas 138 osób.

To co mnie zainteresowało to reakcje ludzi po masażach na materacu Enabio. Moja lokatorka, Marzena od kilku lat narzekała na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Po trzech miesiącach masaży problem ten jest wyraźnie mniejszy. Bywają dni, że w ogóle nie musi korzystać z pampersów.

Inny ciekawy przypadek miał miejsce z moim ulubionym partnerem do brydża, Antonim. Jest cukrzykiem i bierze sporo leków aby cukier utrzymać na wodzy. Do swojej profilaktyki dorzucił zabiegi na materacu i okazało się że cukier zmniejszył się znacząco . I ten stan rzeczy sie utrzymuje. I to mnie chyba przekonało do tych zabiegów ostatecznie.

Mam tu również przypadki z opuchliznami nóg, szumami w uszach itp. Sprawdziłam fora internetowego i moje przypuszczenia sie potwierdziły. Okazało sie bowiem, że w Polsce jest mnóstwo ludzi korzystających z materaca Enabio. Ludzie piszą na różnych forach, swoje spostrzeżenia ale nikt nie zadbał o to aby to żebrać do kupy i stworzyć jeden , solidny portal o tym sprzęcie. I właśnie ja dziś postanowiłam to zmienić. Mam sporo doświadczenia z materacem Enabio. Pracuje z nim od wielu miesięcy i " testuje" na wielu chorych w wieku 65+. I chętnie wymienię się swoimi spostrzeżeniami z innymi użytkownikami. Jestem lekarzem i to że kończyłam studnia w czasach Gomułki, nie znaczy w cale że nie mogę pomóc. Właściwie nie mam nic innego do roboty. Zachęcam wszystkich do pisania na tym forum o swoich spostrzeżeniach z używania materaca Mm239 Enabio. Kunegunda Frojd

zgłoś do moderacji
    • ~probus, 2013-07-26 11:12
      Odp.: Czy ktoś użytkuje Enabio w domu?

Kupiłem enabio 2 niecały rok temu. Trochę przez przypadek skorzystałem z rehabilitacji prowadzonej przez przesympatyczną panią Agnieszkę. Mam problem z osteofitozą lędźwiową (dolne + w mniejszym stopniu górne kręgi). Po kilku masażach kupiłem ten materac. Dzięki niemu, przez pół roku nie brałem tabletek przeciwbólowych (od jesieni do wiosny). Zaszkodziła mi wiosną moja głupota, bo zacząłem wykonywać dość ciężkie prace na działce. Tak dobrze czułem się po tych masażach. Teraz znów biorę Tramal Retard, ale dzięki materacowi następuje nieznaczna poprawa. Inny problem, że zaczyna mi pękać pokrycie materaca. Pęka w górnym panelu (miejsce pod głowę). Pozdrawiam!

zgłoś do moderacji
    • ~margo, 2014-04-07 23:15

Bajka i to marna.

Pani nie jest ani lekarzem, ani Kunegundą Frojd.

Lekarze nie robią takich błędów.

Testowałam ten materac.

Znajome go kupiły i plują sobie w brodę.

Jest mocno przereklamowany.

Nie kupujcie przed wypróbowaniem,

bo możecie BARDZO się rozczarować,

a cenę ma księżycową, jak na jakieś marne wibracje,

które nazywają masażem.

Pozdrowienia pani dr marketingu Kunegundo Bajer

zgłoś do moderacji
    • ~Maria, 2010-06-09 14:01
      materac FIT N 17

polecam materac FIT N17 jest dużo tańszy od materaca Enabio!!!!

zgłoś do moderacji
      • ~ania, 2011-07-21 21:31
        Odp.: materac FIT N 17

Mam materac własnie z tej firmy. Od lat choruję na skoliozę oraz cierpię na bezsenność. Stosując program 1 w materacu pozbyłam się bezsenności , chodzę wypoczęta, szczęsliwa i zrelaksowana a dzięki stosowaniu programu 4 przestał mnie boleć kręgosłup. Trudno uwierzyć na słowo , najlepiej gdyby każdy mógł sam wypróbować. Ja jestem bardzo zadowolona, polecam wszystkim którzy potrzebują pomocy i dlatego o tym piszę

zgłoś do moderacji
      • ~hania, 2014-01-30 21:42

ja wybierałam pośród modeli termoelastycznych http://amadu.com.pl/22-materace-termoelastyczne - ale taka prawda, że wybór najlepiej skonsultować z fachowcem - a w tym sklepie na takich trafisz i doradzą ci co kupić najlepiej

zgłoś do moderacji
      • ~hanka, 2014-02-22 16:15

dobry materac nie musi od razu kosztować majątku, ja kupowałam taki model http://amadu.com.pl/materace/107-materac-dream-termo-materasso.html#/rozmiar_materaca-160x200 i jest godny polecenia, kręgosłup nie bolki, doskonale się śpi - wygodnie i dobrze dopasowuje się do ciała człowieka

zgłoś do moderacji
    • ~Kunegunda Frojd, 2009-08-28 18:41
      Fora o materacu Enabio

Tyle znalazłam. Zbierzmy siły i wymieńmy sie doświadczeniami. O moich działaniach poinformowałam producenta.

zgłoś do moderacji
      • ~Marta, 2014-02-22 15:32
        Odp.: Fora o materacu Enabio

dobry materac to podstawa jeżeli marzymy o zdrowym śnie. Bez niego ani rusz! zawsze wydawało mi się, że to ściema, ale do momentu kiedy nie zaczęłam mieć problemów z kręgosłupem, właśnie od złego spania. lekarz zalecił mi kupno materaca rehabilitacyjnego i to był strzał w 10! w sklepie AMADU pomogli mi wybrać najlepszy model i aktualnie nie pamiętam co to znaczy źle się wyspać :) pamiętajcie - dobry materac to najważniejsza rzecz!

zgłoś do moderacji
    • nieufna , 2013-09-29 13:14

Witam serdecznie

Bardzo jestem ciekawa opinii na temat tego urządzenia. Obawiam się że jest przereklamowane.

skorzystałam z 6ciu zabiegów, wysłuchałam również z uwagą wykładów rehabilitantki ,, prowadzonych bardzo ciekawie. Nie zdecydowałam się na kupno bo nie stać mnie na taki wydatek . Nie zauważyłam u siebie skutków jego działania, być może 6 zabiegów to za mało. Gdybym mogła zasięgnąć opinii ,osób korzystających z enabio w domu, byłabym wdzięczna gdyby ktoś do mnie napisał. Byłabym wdzięczna gdyby , ktoś zechciał napisać na moją prywatną pocztę /rzekrys45@.pl

Pozdrawiam serdecznie Panią KUNEGUNDĘ

zgłoś do moderacji
      • ~asia, 2014-01-27 13:58

Po 2-letnim leczeniu rwy kulszowej z niedowładem stopy (oczywiście z poprawą stanu zdrowia) pojechałam do sanatorium i tam przez 4 tygodnie miałam masaże na materacu Enabio.Tam też zamówiłam materac i stosowałam nadal w/g instrukcji ( mała książeczka jak korzystać z materaca) na dane schorzenie.

Poprawy natychmiastowej nie było ale z czasem poczułam się lepiej .

Obecnie nie używam materaca ponieważ jestem po leczeniu choroby nowotworowej.........a aktywny proces nowotworowy jest 1 przeciwwskazaniem do stosowania masażu materacem.

Ja polecam materac,mimo,że co jakiś czas miewam dolegliwości kręgosłupa ale jak jest wada kręgosłupa

to masaż może je jedynie zmniejszyć a nie wyleczyć. 6zabiegów to troszkę za mało by poczuć poprawę .

zgłoś do moderacji
    • ~Andrzej, 2013-11-19 19:07

Witam Cię. Kupiłem ten materac i mam zamiar go używać. Po doświadczeniu z materacem dam Ci znać czy zdał egzamin. Pozdrawiam

zgłoś do moderacji
    • ~Spostrzegawcza, 2013-09-25 23:54

Kunegunda! nie jesteś lekarzem - wnioskuję to po Twoich błędach w tekście. Takie błędy robi współczesna młodzież, tzw. dyslektycy.

zgłoś do moderacji
    • ~bozena170755@wp.pl, 2013-08-26 17:30

Witam Pania serdecznie

Własnie zaliczylam bezplatne samaze w ilosci 6 dni roboczych po 1.5 godziny. Widzę efekty golym okiem. Otoz nog moje puchna od 12 lat co ja nie robilam ile forsy poszlo na marne a przypadkiem uslyszamam o bezplatnych masazach z poczatku nie wierzylam w dzisiejszych czasach za darmo a jednak Skorzystalam jestem bardzo zadowolona i kupilam ten materac stosuje go i wynikiem pozytywnym Sa niedowiarki jak zawsze ale ja uwierzylam Masuje sie wg ustalonego programu przez pracownikow Akcji na Zdrowie Efekty sa ju wynki naprawde warto

zgłoś do moderacji
    • ~Kunegunda Frojd, 2009-08-28 18:34
      Fora o materacu Enabio

http://www.regional.pl/forum/viewtopic.php?p=22162#22162

zgłoś do moderacji
      • ~Malgorzata, 2012-10-06 08:05

I co juz nikt nie uzywa materaca Enabio ze forum ucichlo?

zgłoś do moderacji
      • ~Darex, 2013-03-13 15:11

Produkt jest mocno przereklamowany.Używam go trzy miesiące. Zamiast poprawy jest coraz gorzej.Efekt odwrotny od zamierzonego.Zanim go kupicie dobrze się zastanówcie.Potem nikt tego od was nie odkupi.Opinie tego produktu na nie cenzurowanych forach są bardzo negatywne. UWAŻAJCIE!!!!!!!!!!!!!!!

zgłoś do moderacji
    • ~Kunegunda Frojd, 2009-08-28 18:31
      Fora o materacu Enabio

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4106424

zgłoś do moderacji
      • ~zadowolona, 2011-11-03 14:22

Witam to swoietny urzadzenie sama mam taki materac i jest super. Jesli ktos chce kupic to mam jeszcze jeden materac do odstapienia niskiej cenie na gwarancji nowy( kupilam go komus ale ta osoba tez sobie go kupila dzien wczesniej )i dlatego mam teraz dwa.:).jesli ktos z panstwa jest zainteresowany prosze napisac na e-mail saba1977@interia.eu

zgłoś do moderacji