Kategorie: Styl życia / Kobieta
Forum: Zdrowie (4803 posty)
założyciel: WP.PL | moderator: WP.PL | data utworzenia: 2008-03-18 14:42

Temat: wydzielanie żółtego barwnika przez skórę (5 postów)
autor: magdula
Liczba wpisów:
216
**
Na forum od: 2009-02-04
  zobacz wizytówkę
2008-07-22 00:00 Temat: (5 postów)

wydzielanie żółtego barwnika przez skórę

odpowiedz
Sortuj według:
    • magdula **, 2008-07-22 00:00
      wydzielanie żółtego barwnika przez skórę

Spotkałam się z czymś takim po raz pierwszy i jest czymś dla mnie nie do zrozumienia...Otóż... prześcieradło po mojej stronie jest żółte. Myślałam,że to resztki nie wsiąkniętego balsamu, a że skóra się poci, to może pozostawia ślad. Myślałam, że to od samoopalacza, ale dawno już go nie stosuję. Niedawno chodziłam na solarium (przeważnie 2 razy w tyg po 10 min), no ale jakos teraz nie ma okazji:). Brałam beta karoten, ale też już przestałam, brałam wit A+E, ale się skończyła. Od czego to się bierze???Przestałam się smarować balsamem, a problem nadal jest nierozwiązany. Czy któraś z was miała coś takiego??Czy może być to wywołane zbyt dużą ilością żółtego barwnika w skórze po solarium i teraz skóra go wydala??

zgłoś do moderacji
      • ~Renia, 2014-03-27 16:38
        Odp.: wydzielanie żółtego barwnika przez skórę

Mam podobny problem u mnie na prześcieradle w nogach mam żółto zabarwione prześcieradło i zauważyłam,że w japonkach w których chodzę po domu też mam na żółto je zabarwione. Na solarium nie chodzę samoopalacza nie używam nie biorę żadnych witamin. Nie mam pojęcia od czego to jest??

zgłoś do moderacji
    • +Flower+ *, 2008-07-29 00:00
      Re: wydzielanie żółtego barwnika przez skórę

Chryst ePAnie.kończyłam pewien kierunek nauki,który zawierał w sobie spory nakład wiedzy o dermatologii.jeśli to nie forma infekcji skórnej-to może być coś poważniejszego.jakiej pomocy spodziewasz się w internecie?dawno powinnas siedzieć w poczekalni u dermatologa specjalisty!!!!jeśli jest to choroba immunologiczna to nie jest tak żle ale jaka jest Twoja świadomość -jesłi piszesz tutaj a może nosisz chorobę zakazną i zarażasz innych?nie napisałaś w jakim miejscu wysępują przebarwienia..nie ma co dyskutować-natychmiast idz co lekarza.pozdrawiam!!!

zgłoś do moderacji
    • magdula **, 2008-07-29 00:00
      Re: wydzielanie żółtego barwnika przez skórę

Albo ja niezbyt jasno wyraziłam to co chciałam powiedzieć, albo Ty nie zrozumiałaś...otóż moje (jak ty to nazywasz) "przebarwienia" to nic innego jak mogę porównać do żółtego potu...np. po nocy teraz w upały jak jest gorąco to mam żółtą koszulkę na plecach. To nic innego jak żółty pot...mam iść do lekarza i powiedzieć, że na żółto się pocę w nocy????Skoro jesteś po takim kierunku nauki to powinnaś wiedzieć, że człowiek ma 2 rodzaje melaniny w skórze i jedna z nich pod wpływem sztucznego UV (np po solarium) barwi się na żółto i jeżeli jest zbyt dużo w skórze, to zostaje "wydalana" jak pot...żółtaczki napewno nie mam, bo w grudniu się szczepiłam!!!

zgłoś do moderacji