Kategorie: Biznes / Handel i usługi
Forum: Firmy (1317 postów)
założyciel: WP.PL | moderator: WP.PL | data utworzenia: 2008-05-27 10:51

Temat: ostrzezenie przed firma kurierska DPD (350 postów)
autor: ~gosc
~gosc
Liczba wpisów: ?
Na forum od: ?
  zaproś do znajomych
 obserwuj profil
 zobacz wizytówkę
2008-09-22 13:39 Temat: (350 postów)

ostrzezenie przed firma kurierska DPD

Ostrzegam przed korzystaniem z uslug firmy kurierskiej DPD. Są niekompetenti i mają zlewczy stosunek do klienta.

Dostarczenie 20-kilogramowej przesylki (Warszawa) zajelo DPD tydzien. Na dodatek wymagalo interwencji.

Kupilam coś w sklepie internetowym. Mieli przeslac DPD. Najpierw myslalam, ze to sklep okazal się naciagaczem, bo minely trzy dni od zaplaty, a towaru ani śladu. Ale jak mi tam podali nr paczki w DPD, wyszlo na jaw, ze DPD odebralo towar dla mnie już w dniu, w ktorym zrobilam przelew. Zapakowali paczkę do magazynu - i czekali na zbawienie. Po interwencji zaproponowali mi, ze jak chcę szybkiej dostawy, to moge sama do nich przyjechać do nich, do DPD. Bo po to czlowiek płaci za kuriera - żeby odczekać kilka dni i jechać samemu.

W sumie skandal. Na dodatek wmawiali mi, że byly dwie proby doręczenia. Tylko ze akurat przez te dni non stop ktos byl w domu. DPD działa gorzej niz poczta, bo ona chociaz podrzuca awiza do skrzynki, kiedy nie chce sie im nosic paczek.

odpowiedz
Sortuj według:
  • ~gosc, 2008-09-22 13:39
    ostrzezenie przed firma kurierska DPD

Ostrzegam przed korzystaniem z uslug firmy kurierskiej DPD. Są niekompetenti i mają zlewczy stosunek do klienta.

Dostarczenie 20-kilogramowej przesylki (Warszawa) zajelo DPD tydzien. Na dodatek wymagalo interwencji.

Kupilam coś w sklepie internetowym. Mieli przeslac DPD. Najpierw myslalam, ze to sklep okazal się naciagaczem, bo minely trzy dni od zaplaty, a towaru ani śladu. Ale jak mi tam podali nr paczki w DPD, wyszlo na jaw, ze DPD odebralo towar dla mnie już w dniu, w ktorym zrobilam przelew. Zapakowali paczkę do magazynu - i czekali na zbawienie. Po interwencji zaproponowali mi, ze jak chcę szybkiej dostawy, to moge sama do nich przyjechać do nich, do DPD. Bo po to czlowiek płaci za kuriera - żeby odczekać kilka dni i jechać samemu.

W sumie skandal. Na dodatek wmawiali mi, że byly dwie proby doręczenia. Tylko ze akurat przez te dni non stop ktos byl w domu. DPD działa gorzej niz poczta, bo ona chociaz podrzuca awiza do skrzynki, kiedy nie chce sie im nosic paczek.

zgłoś do moderacji
    • art2 , 2014-07-29 07:22
      Odp.: ostrzezenie przed firma kurierska DPD

ja też ostrzegam przed Firma DPD, bo paczka która miała być dostarczona na drugi dzień doszła dopiero na 4 dzień. Nie było nawet telefonu od nich, ze nie będzie paczki w sobotę, choć było to dodatkowo opłacone. Ja czekałam cały dzień na dostawę w sobotę a oni maja gdzieś klientów i nie powiadamiają, że nie dostarczą paczki na czas.

zgłoś do moderacji
    • Lefist , 2014-07-26 11:27

hmmm, musiałeś trafić jakiegoś trefnego człowieka, bo ja nie narzekałem na nich.

...

https://car-tronic.pl/

zgłoś do moderacji
    • ewka_so , 2014-07-13 20:17

Też mam nie najlepsze doświadczenia z DPD - nie zgłosili się po paczkę ;/ Tyle na rynku kurierów, że na szczęście można przebierać, szkoda tylko, że przez winę firmy, ktoś ma problem, bo paczka nie doszła na czas. Z innych firm nieźle było (z moich doświadczeń) z DHL i Siódemką, a ostatnio jak tylko udaje się znaleźć kierowcę jadącego do miejsca wysyłki, korzystam z jadezabiore.pl

zgłoś do moderacji
    • ~xxxxxx, 2011-01-19 06:33

panowie kurierzy chyba już dość wyzysku, trzeba zacząć wymagać podwyżek, Drodzy klienci napewno nie wnosili byście na 4 piętro paczki 31 kg za 3,5zł tak tak kurier dostaje za przywiezienie waszego zakupu na alle... czy w innym sklepie internetowym 3,5 zł śmiech więc prosze wybaczcie jeśli niema chumory gdy musi tą paczke drugi raz wnieść do was bo za pierwszym was nie było, prosze również byście wybaczyli kurierowi to że któregoś dnia do was nie zapuka gdyż będzie protestował i żądał podwyżki

zgłoś do moderacji
      • ~Panie kurierze, 2011-05-09 19:56

w takim razie jedź za granicę truskawki zbierać jak ci taka robota nie pasi, zamiast po chamsku traktować klientów. Po to wymyślono telefon, żeby z niego skorzystać i umówić się na konkretny termin, po co jeździć w ciemno i marnować benzynę, a propo tachania paczek...

zgłoś do moderacji
        • ~susie, 2011-09-28 19:22

... faktycznie kurierzy zarabiają bardzo małe pieniądze za DOSTARCZONĄ paczkę, a wniesienie nie jest w ich kompetencji lecz jest płatne ;) wiele osób o tym nie wie :) tak samo,jak nie wiedzą ,iż kurier nie ma obowiązku dzwonić i umawiać się z klientem :) Kurierzy DPD są tylko od dostarczenia paczki. Tak samo jak listonosze dostarczają listy ;) Osobiście nie znam listonosza ,który dzwonić i umawia się na konkretną godzinę ;)) Nie jestem kurierem, nie byłam ,ani też nie zamierzam nim być:) Rozmawiam z nimi i okazuję szacunek, jaki należy się każdemu człowiekowi. Często zamawiam paczki i jedyne do czego mogę mieć zarzut to bezpośrednio do właścicieli firmy DPD, którzy zatrudniają kurierów. To od nich wiele zależy....

zgłoś do moderacji
          • ~Pikuś, 2011-11-22 10:04

"a wniesienie nie jest w ich kompetencji lecz jest płatne ;)"

Czy jesteś tego w 100% pewny?

Bo ja zlecam wysyłkę na adres: miasto, ulica, numer domu, NUMER MIESZKANIA, oznacza to, że paczka ma być dostarczona do określonego mieszkania. Nie chce się wchodzić - trzeba zadzwonić, albo wejść bez paczki i sprawdzić, czy ktoś jest.

Swoją drogą ja w Płocku nigdy nie miałem żadnych problemów z DPD.

zgłoś do moderacji
            • ~CZŁOWIEK, 2012-01-10 21:52

tak się składa że nie ma kurier obowiązku wnosić ciężkich paczek na piętra, kurier to CZŁOWIEK nie maszyna, kopertę ci może przynieść jak trafisz na dobrego kuriera...

zgłoś do moderacji
            • ~boz, 2013-01-29 16:01

a ja miałam. 20 kilogramową paczkę o wartości 2000 zł zostawili u sąsiada 200 metrów od mojego domu. irytuje mnie to!!!

druga sprawa: kurier nie zadzwonił wcześniej , podjechał do domu . Nie było mnie . zadzwonił do mnie i zaczął na mnie krzyczeć, ze nie ma czasu czekać. Kurde, a ja muszę i mam czas żeby siedzieć w domu i czekać, aż łaskawie przyjedzie.

trzeci przykład: najczęściej kurierzy dzwonią i pytają się mnie czy nie mogłabym gdzieś podjechać... no kuźwa mać

zgłoś do moderacji
            • ~Kurier, 2014-01-14 12:14

Czytam i dziwię się jacy wy jesteście słabo myślący

Otóż - Kurier przede wszystkim nie ma paczki dla jednego odbiorcy żeby się umawiał na godzinę .

Wyobraźcie sobie że w jednym bloku kurier dostarcza 10 paczek do 10 -ciu osób - Tylko z tych 10-ciu osób co najmniej osiem będzie w domu o różnych porach dnia lub nocy - Czy ktoś z Was piszących te bzdury jeździł by z tymi dziesięcioma paczkami do skutku aż ich zda - Umawiał by się ktoś z każdym na inną godzinę ? - Jeśli tak to po pierwsze ile by zrobił kilometrów po drugie czy nie zabrakło by mu dnia aby rozwieźć pozostałe paczki odpowiedzcie sobie sami .

zgłoś do moderacji
          • ~uwaga, 2012-12-17 19:06

Nie brałbym pod uwagę anonimowych komentarzy. To raz. Fakt faktem wszyscy pracujemy i różnie bywa. Ja osobiście korzystałem z dhl, dpd, siódemki, ups. Chwalę sonie usługi tych firm. Jedna rzecz skoro wymagamy szacunku i kultury to je okazujmy. Skoro dzwonimy i krzyczymy obwiniając konsultantkę czy kuriera to musimy spodziewać się obrony z ich strony. To też ludzie też się stresują. Myślisz że kurier nie bierze pod uwagę tego że jeśli coś nie tak będzie to poniesie tego konselwencje bo ludzie dbają o swoje pieniądze i będą chcieli je odzyskać czy co kolwiek by to nie było. Jest tak wiele czynników zewnętrznych pogoda, zmęczenie, telefon od mamy, czy nawet odbiorca zagada kuriera. Żyj i daj żyć innym.

zgłoś do moderacji
            • ~aga, 2012-12-23 14:36

Bardzo fajne tłumaczenie. Pomyśl tak następnym razem np. o lekarzy, który po "telefonie od mamy" obetnie Ci nie tą nogę, albo o sędzi, którego zagada prokurator i przez przypadek wlepi Ci dożywocie za kradzież chleba. To też tylko ich praca.

zgłoś do moderacji
              • ~Kama, 2012-12-27 12:12

Żadne tłumaczenia nie zmieniają faktu że jest to nierzetelna, niekompetentna "firma". Zapłać za kuriera i po wielu dniach walki o swoją paczkę sam sobie po nią jedz. Siedząc cały czas w domu i czekając na kuriera dowiedziałam się o nieudanej probie doręczenia. Oszuści , naciągacze. Nie polecam ich. Same kłopoty!!!!!

zgłoś do moderacji
          • ~========, 2014-01-02 15:57

Jak mają za paczkę 3,50 zł. a rozwożą ponad sto paczek to wychodzi obrotu ponad 400zł. po odjęciu Koesztów zostaje ponadz 200zl.dnówki,i to jest mało?

zgłoś do moderacji
        • ~..., 2011-09-29 21:38

stop to 3.5 odlicz sobie kretynie ropę, telefon, ZUS, amortyzacje samochodu, ratę za samochód.. i inne Zapierdalasz po 18h i jeszcze jakiś Cwel jak ty będzie się wypowiadał na temat kurierki.. mam nadzieje ze nigdy nie dostaniesz paczki w terminie

zgłoś do moderacji
          • ~mat, 2011-10-04 13:36

no to odliczam - zgodnie z tym co wyzej 100 paczek po 3,5 = 350zl (oczywiście srednio co 15 paczka ma powyzej 10kg albo nawet co 25 mniejsza o to) 350-zusy i inne duperele na reke ma 100 za dzien

teraz pokaz mi ilu ma ponad 2300zl na miesiac? napewno mniej niz 75% zamawiajacych paczki wiec nie dziw sie ze wymagaja od kuriera zeby przyniosl paczke za ich ciezko zarobione pieniadze

zgłoś do moderacji
            • ~martapl, 2011-10-05 23:27

2300? jełopie, jak widać nie masz pojęcia a się wypowiadasz. Naprawy auta średnio co drugi miesiąc , wymiana opon, ubezpieczenia OC,AK + amortyzacja auta oczywiscie prywatnego to mało ważne.Po za tym 100 paczek nie daje tej kwoty bo liczy sie stop a nie paczka ale ty jestes za glupi zeby to zrozumiec a wielce sie wymadrzasz. Jak tak malo zarabiasz jak twierdzisz kup auto za min 20,000 oklej je za swoje oczywiscie 5 stówek kup sobie uniforek i do dzieła z uśmiechem na twarzy za ponoć 2300 i urzeraj sie z takimi typami jak ty.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.apropos zus 360 przez pierwsze dwa lata a pozniej ok 900 zycze powodzenia.

zgłoś do moderacji
              • ~Olga, 2014-07-09 00:04

Nerwy nerwami, ale widać kulturę kuriera ; ]

A co do tematu, to kurier niby był u mnie już 2 razy (przy czym praktycznie cały dzień siedziałam przed domem i takowego nie widziałam) i zostawił awizo (nie mam pojęcia gdzie). Denerwuje mnie takie podejście do klienta. Pracowałam już w różnych miejscach, ale zawsze wykonywałam swoje obowiązki sumiennie. Prostactwo totalne. Nie obchodzi mnie ile mają za dostarczenie paczki. Zdecydowali się na taką robotę, to niech się wywiązują!

zgłoś do moderacji
          • ~dpd, 2011-10-04 20:38

cheche.,dokładnei,i nie cwel tylko taki klasyczny jełop w binokłach na nosie spedzajacy całe dnie przed swoim komputerkiem w ofisie,buszujacy po sieci by gdzies wyłowic okzaje w postaci karmy dla swojego kundelka

doswiadczenie zyciowe i kurierskie mowi ,ze to przewaznuie tacy nowobogaccy idioci ktorzy nie maja zielonego pojecia o pracy kuriera a sie wypowiadaja

zgłoś do moderacji
          • ~Nielubię DPD, 2012-01-23 17:52

Widocznie miałem do czynienia z Kurierem DPD twojego pokroju i inteligencji. Nie pierwszy raz miałem okazje się przekonać, że z lenistwa piszecie odbiorcy nie było w domu.

Jak na razie tylko z DPD miałem problemy. Dlaczego tylko z DPD?????

zgłoś do moderacji