Kategorie: Biznes / Giełda, finanse i bankowość
Forum: Banki, kredyty, lokaty (1288 postów)
założyciel: WP.PL | moderator: WP.PL | data utworzenia: 2008-04-04 13:15

Temat: Uwaga na Santander Consumer Bank - to zły bank (299 postów)
autor: ~fredek73
~fredek73
Liczba wpisów: ?
Na forum od: ?
  zaproś do znajomych
 obserwuj profil
 zobacz wizytówkę
2008-10-20 18:17 Temat: (299 postów)

Uwaga na Santander Consumer Bank - to zły bank

Zrobiłem stronkę o swojej przygodzie z Santander Consumer Bank.

Zapraszam do lektury zanim wejdziecie w bagno!

Ludzie - uczcie się na błędach innych!

Adres mam taki jak obsługa tego banku - www.bankowe-dno.pl

pozdrówka

odpowiedz
Sortuj według:
  • ~fredek73, 2008-10-20 18:17
    Uwaga na Santander Consumer Bank - to zły bank

Zrobiłem stronkę o swojej przygodzie z Santander Consumer Bank.

Zapraszam do lektury zanim wejdziecie w bagno!

Ludzie - uczcie się na błędach innych!

Adres mam taki jak obsługa tego banku - www.bankowe-dno.pl

pozdrówka

zgłoś do moderacji
    • ~Dobek69, 2014-08-21 17:06
      Odp.: Uwaga na Santander Consumer Bank - to zły bank

Dziadostwo , lichwa . Bank i moja firma to partnerzy w dobrym rozumieniu współpracy gospodarczej , ale nie w tym banku. Czekanie na potknięcia klienta nie rozumienie podstawowych znaczeń polskich słów takich jak

" bank ma prawo " , prawo to potencjalna możliwość a nie konieczność , dzwonię po to aby " ustalić" , ustalić to oczywiście umowa dwóch stron a nie straszący ton i chamskie wymuszające podejście .Opóźnienie rzędu 3-5 dni i telefon , który jest nie wiadomo po co? ponieważ przy zapłaconej racie w dniu rozmowy telefonicznej i chęci przesłania potwierdzenia nie biorą tego pod uwagę i mimo ustaleń wysyłają pisemko za 13,50 zł. Teraz wiadomo dlaczego Hiszpania bankrutuje - ponieważ ma takie banki

zgłoś do moderacji
    • ~klient, 2011-04-22 15:44

zgadzam sie zly bank...totalnie zly pracownicy telefoniczni nieuprzejmi potrafia tylko straszyc. spoznienie mojej raty w kwocie 295pln o trzy dni kosztowalo mnie 52pln

zgłoś do moderacji
      • ~Madlen148, 2012-02-22 20:42

Drogi Kliencie jakim cudem zapłaciłeś kare 52zl za 3dniowe opóżnienie ? Zgodnie z tabelą opłat i prowizji są naliczone koszty,poczytaj umowę analfabeto!

zgłoś do moderacji
        • ~cc, 2012-03-21 19:15

Problem w tym, że osoby na forum raczej nie czytaja tego co czytac powinni...a jedynie swoje zale wylewaja w necie. :-P

zgłoś do moderacji
        • ~Jabior, 2013-01-29 10:17

1. kare - piszemy przez ę 2. 52zl - brak odstępu po cyfrach a złoty piszemy przez ł 3. 3dniowe - brak odstępu między 3 dniowe 4. znak zapytania - zbędny odstęp po "opóźnienie" 5. brak odstępu po przecinku przed "poczytaj"

Zanim użyjesz epitetu "analfabeto" pomyśl przez chwilę o sobie.

Problemem dużej części klientów banków nie jest analfabetyzm lecz niechęć i lenistwo aby przeczytać dokładnie umowę i zapoznać się z tabelą opłat. Stąd później "wielkie zaskoczenie" i "święte oburzenie".

zgłoś do moderacji
          • ~Pablo, 2013-03-13 03:45

A jak wyjaśnią mi państwo to: Płacę ratę za kredyt samochodowy ostatniego każdego miesiąca. 4 marca tego roku dzwonię do Santandera z informacją o opóznieniu w spłacie i że rata została wysłana w dniu dzisiejszym tj 4marca oraz proszę aby nie dzwoniono do mnie w sptrawie windykacji kwoty która już została przelana. CZTERO DNIOWE OPÓZNIENIE wynikło z powodu weekendu. 12 MARCA OTRZYMUJĘ PISMO NADANE 5 MARCA WZYWAJĄCE MNIE DO ZAPŁATY RATY!!!!!!!!!!!!! Dzwoniąc na infolinię dowiedziałem się że moje konto zostało obciążone kwotą 12 zł za to pismo i widnieje niedopłata. Oczywiście ratę zaksięgowali 5marca na swoim koncie a i odnotowali informację o tym że 4 marca kontaktowałem się i deklarowałem wpłatę. Proszę mi wyjaśnić dlaczego mam pozwolić komuś na okradanie mnie w biały dzień?

zgłoś do moderacji
          • ~Jot;, 2014-02-14 21:55

Do "Jabiora": zapomniałeś/aś napisać, że ma być opóźnienie a nie "opóżnienie".

zgłoś do moderacji
            • ~ktoś, 2014-04-09 18:41

Gdybyś przeczytał umowę to wiedział byś jakie są zasady a nie teraz pisać że trzeba uważać. Nikt nie każe brać niczego w żadnym banku. Dostaje się umowę i się wie na co się pisze, więc do kogo pretensje??? tylko do samego siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zgłoś do moderacji
        • ~mijam, 2014-07-11 17:42

Po tym wpisie widać wysoką kulturę nadawcy ;)

zgłoś do moderacji
    • ~ocel, 2011-11-27 11:57

Zgadzam się ! Santander to bank na który trzeba uważać . Mam podpisaną z nimi umowę leasingową i ostatnio bank otrzymał ode mnie info o zmianie adresu firmy wraz z prośbą o wprowadzenie nowych danych do systemu. W odpowiedzi wysłano mi aneks do umowy wraz z fakturą opiewającą na kwotę ... 370 zł brutto tytułem „wystawienia aneksu” . Konsultant na infolinii poinformował Mnie że jest to "opłata dodatkowa wynikająca z regulaminu banku który jest załącznikiem do umowy”. Kolejny przykład to sytuacja w której rata leasingowa przelana została z 3 dniowym opóźnieniem . W dniu dokonania tego przelewu zadzwonił wieczorem konsultant i poinformował Mnie że " wpłaty nie zarejestrowano w systemie". Otrzymał zwrotną informację o dokonanym przelewie i na tym zakończyliśmy rozmowę. Z następną fakturą leasingową wysłano mi fakturę opiewającą na kwotę 87,80 zł tytułem "monitu telefonicznego". Wniosek : przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy z bankiem należy czytać wszystko łącznie z regulaminem .Nie oznacza to że godzę się na dalsze takie praktyki banku – leasing podpisany mam na 4 lata , zostało jeszcze trochę czasu do końca umowy i być może zajdzie jeszcze potrzeba dokonania zmian w umowie lub zdarzy się ze spóźnię się z wpłatą raty w terminie (bo przecież w życiu różnie się zdarza). Podjęte zostały już pierwsze kroki z mojej strony i zobaczymy co dalej . Jedno jest pewne – nigdy nie polecę tego banku jako godnego zaufania i nie skorzystam więcej z ich usług.

zgłoś do moderacji
      • ~maro, 2012-11-07 02:47

Miałem sobie wziąć na raty telefon w Saturnie za 700zł. Jednak gdy przeczytałem, że kredytować go będzie SCB, postanowiłem sprawdzić informacje na temat tego banku w internecie docierając m.in. do tego miejsca. W skrócie powiem, że już nie chcę tego telefonu.

zgłoś do moderacji
        • ~Jadzia, 2012-11-20 08:23

Ludzie, ja też mam kredyt w tym banku, ale wzięłam go z głową, przecież wszystkie koszty kredytu są wliczone w racie (ubezpieczenie, prowizja czy odsetki). A koszty które ponosicie dodatkowo to nie ukryte koszty tylko wasze lenistwo, nie zapłaciłam raty, bo byłam na urlopie? To chyba kpina, tak może tłumaczyć się dziecko. Jeśli ktoś woli wyjechać na urlop zamiast zapłacić ratę, to niech ponosi tego konsekwencje. To jest już mój 3 kredyt gotówkowy i dalej będę korzystać z kredytu w tyn banku.

zgłoś do moderacji
          • ~MonikaBank, 2012-12-18 21:56

sluchaj ja sie spoznilam z wplata jeden dzien, na drugi mialam telefon za 10zl. ustawilam na swoim koncie co miesiac automatyczna wplate do Santander Consumer Bank, ale od 15 miesiecy mimo wszystko dostaje pisma, za co juz nie wiem, wszystko mam splacone. ale 10 zl nikt nie zaksiegowal i wysylaja mi pisma. moze lepiej sprawdzic na koncie ze wplacilam w ten sam dzien, a na drugi zaksiegiwali, a na trzeci mi wyslali pismo za 25 zl. to ma sens?

zgłoś do moderacji
            • ~l, 2013-01-25 21:15

Ma sens, bo jak byś przeczytał umowę to rata ma wpłynąć do dnia np. 1, a nie, że ty zrobisz przelew 1 i się dziwisz, że ktoś dzwoni. Jasną sprawą jest, że rata mogła nie dotrzeć, a 1 to nie 2... Ja mam tam kredyt, spłacam w terminie, Panie są miłe w oddziale i jest git. Oczywiście zawsze problem ma ten, co się nie trzyma umowy.

zgłoś do moderacji
              • ~Pablo, 2013-03-13 03:53

A jak wyjaśnią mi państwo to: Płacę ratę za kredyt samochodowy ostatniego każdego miesiąca. 4 marca tego roku dzwonię do Santandera z informacją o opóznieniu w spłacie i że rata została wysłana w dniu dzisiejszym tj 4marca oraz proszę aby nie dzwoniono do mnie w sptrawie windykacji kwoty która już została przelana. CZTERO DNIOWE OPÓZNIENIE wynikło z powodu weekendu. 12 MARCA OTRZYMUJĘ PISMO NADANE 5 MARCA WZYWAJĄCE MNIE DO ZAPŁATY RATY!!!!!!!!!!!!! Dzwoniąc na infolinię dowiedziałem się że moje konto zostało obciążone kwotą 12 zł za to pismo i widnieje niedopłata. Oczywiście ratę zaksięgowali 5marca na swoim koncie a i odnotowali informację o tym że 4 marca kontaktowałem się i deklarowałem wpłatę. Proszę mi wyjaśnić dlaczego mam pozwolić komuś na okradanie mnie w biały dzień?

zgłoś do moderacji
                • ~KOSZTA KOSZTA KOSZTA, 2013-04-04 12:28

mnie pismem akurat obciazyli w kwocie 22.60 KPINA. Wielcy pracusie-rabusie. Nie ujmujac ludziom ktorzy naprawde uczciwie pracuja.

zgłoś do moderacji
                • ~Olcia, 2013-09-10 20:01

Co do powyższego komentarza - proszę się za każdym razem odwoływać- pisać pismo ze skargą oraz spisywać nazwiska z którymi się rozmawia przez telefon.

zgłoś do moderacji
                • ~Tina, 2014-01-11 11:07

Bank Santander wydaje się być wiarygodny.Ja spóźniłam się z płatnością 17 dni i otrzymałam wezwanie do zapłaty, którego wartość była większa o 13.50 zł ( rata wynosi 222 zł) W ubiegłym roku płaciłam kredyt konsumencki rozłożony na 10 rat. Nie wiem jak to się stało ale otrzymałam zwrot po spłacie kredytu w wysokości 134zł, z czego bardzo się ucieszyłam. Możliwe,że nadpłaciłam.

zgłoś do moderacji