Kategorie: Uroda, fitness i taniec
Forum: Sekrety wizażu (102 posty)
założyciel: Katarzyna Dudulewicz | moderator: Katarzyna Dudulewicz  | data utworzenia: 2010-07-09 13:29

Temat: Dobieranie koloru (2 posty)
autor: azi.azi1
OFFLINE
Liczba wpisów:
1
Na forum od: 2010-09-06
  zobacz wizytówkę
2010-09-08 15:32 Temat: (2 posty)

Dobieranie koloru

Cześć, są jakieś zasady trzymając się których można zawsze dobrze dobrać kolor (intensywność) makijażu, do stroju i twarzy ?

odpowiedz
Sortuj według:
 • azi.azi1 , 2010-09-08 15:32
  Dobieranie koloru

  Cześć, są jakieś zasady trzymając się których można zawsze dobrze dobrać kolor (intensywność) makijażu, do stroju i twarzy ?

  zgłoś do moderacji
  • Katarzyna Dudulewicz *, 2010-10-13 16:12
   Odp.: Dobieranie koloru

   W makijażu podobnie jak w miłości i na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone ale jest parę złotych zasad o których warto wiedzieć :

   1. Nigdy nie dopasowywać odcienia cieni do koloru oczu (niebieski cień do niebieskich oczu gasi tęczówkę, jeśli już musi być to cień w kolorze tęczówki to niech chociaż będzie to bardziej głęboki odcień niż odcień naszych oczu) ani do kolorów ubrania - lepiej zastosować zasadę kontrastu (np. złoty cień do fioletowej sukienki, fioletowy cień do zielonej tęczówki) - dzięki temu makijaż wydobędzie kolor naszych oczu i podkreśli kolory ubrania. Ponadto, jeśli ubranie jest bardzo wyraziste pod względem kroju lub koloru to makijaż powinien być stonowany by nie konkurować z ubraniem.

   2. Makijaż powinien pasować nie tylko do stroju i koloru oczu ale też do okazji - np. makijaż ślubny powinien subtelnie podkreślać urodę byśmy wyglądały tak jak w dniu gdy byłyśmy najszczęśliwsze, natomiast imprezowy może być wyrazisty i awangardowy. Dzienny powinien być raczej subtelny a wieczorowy mocniejszy.

   3. Najlepiej każdorazowo podkreślić mocniej tylko jeden element twarzy (usta, oczy lub policzki) natomiast pozostałe elementy umalować bardzo delikatnie by makijaż nie był kiczowaty i przerysowany. Jeśli stawiamy na ciemne usta to umalujmy oczy delikatnie, przy ciemnym makijażu oczy warto usta pomalować jasną pomadką. To podkreśli dodatkowo ten element twarzy na który chcemy zwrócić szczególną uwagę makijażem.

   4. Jeśli chodzi o użycie kolorowych cieni to warto przyjąć zasadę - im ciemniejszy odcień naszej karnacji tym na ciemniejszy odcień danego koloru możemy sobie pozwolić - czyli osoby o jasnej karnacji lepiej będą wyglądały w jasnozielonym odcieniu zaś osoby o śniadej cerze będą korzystniej wyglądały w ciemnozielonym cieniu.

   5. Jeśli mamy jasne włosy to przyciemniamy brwi o jeden ton a jeśli mamy włosy ciemne to rozjaśniamy brwi o jeden ton w stosunku do koloru włosów.